@dava_islam_ instagram paylaşımı

dava_islam_ @dava_islam_

Erkeklerin sosyal medyada fotoğraf paylaşması? Erkeğin tesettürü? Öncelikle biliyoruz ki hanımların ziyneti erkeğe göre daha fazla bu yüzden örtünme durumu daha fazla,kadının tesettürü var kendini gizlemesi örtmesi gerek farz olan bu şekilde ayetle de sabit. Peki erkekler? İlk tesettür ayeti bilindiği gibi erkeğin göz kapağına inmiştir,daha sonra kadına cilbab ayeti inmiştir.Avret yerlerin örtülmesi,kadın için de erkek için de aynıdır.Kadın fıtraten daha çekici ve alımlı olduğu için elleri ve yüzü dışında her yeri örter.Erkekde durum böyle değildir ama; diz kapağı ve göbek arası avrettir.Erkek de bu alanı örtmek zorundadır,farz olan böyledir.İslami bir erkek görünüşünde de dar giyinmek,modanın kurbanı olup avrupai tarzda şekillerle sokağa çıkmak olamaz.Muhafazakar giyim tarzı erkekte de aynı şekilde olmalıdır,dışarıdan İslam’ı temsil edişi anlaşılmalıdır inşaAllah. Erkeğin fotoğraf paylaşması? Erkeklerin her fotoğrafını,kendini beğendiği her fotoğrafı atması ne kadar doğru olur? Bu sosyal medyada kadınların da sayısı oldukça fazla ve bayan görüp etkilenebilir,yanlış düşüncelere kapılabilir.Kadının da erkeğin de aynı şekilde kendilerini pis düşünceler ve gözler önünde bulundurmaması gerek.Çünkü “sapıklık” derecesi ya da “taciz” şekilleri ahir zamanda kadında da var erkekte de,bu yüzden emanet edilen vücudu ve ziyneti ne kadar korursak o kadar hayırlı olur bizim için inşAllah. Erkeğin davranışı konusuna gelirsek,yine bir Müslüman erkek tavrından uzaklaşmaması gerekir.Dava adamı olması,Allah rızası için yaşaması gerekir.Kadından ayrıldığı noktalarından bazıları: evlilikte evini geçindirmesi,evin ekonomik sorumluluğunu üstlenmesi,eşini ailesini koruyucu görev üstlenmesi,mücahid olma yolunda çalışması,cihat uğruna savaşması gibi özellikleri sayabiliriz. “İman” konusunda erkek de kadın da eşittir,üstünlük ancak takvadadır.Ayrıyetten: kadınlara karşı davranışlar tesettürlü olsun tesettürsüz olsun değişmemelidir.Her zaman kadınların da erkeklerin de birbirlerine karşı mesafeli,zaruri dışında keyfî sohbetlere girmemelidir. Erkek de inşAllah ayetle sabit olan göz kapaklarına hakiki tesettürü uygulamalıdır. Erkekler Allah hepinize Musab Bin Umeyr ahlak


316 2 15/12/2018 Instagram'da gör Tüm Listeyi Görüntüle

Diğer Blog Yazıları

İnstagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır Ve Yararları Nedir? 25-12-2018

instagram takipçi hilesi Nasıl Yapılır?İnsanların günlük sosyal aktiviteleri arasında yerini alan Sosyal Medya Siteleri her ne kadar asosyal bir durum oluşturuyor devamını oku..

instagram beğeni hilesi 2019 23-12-2018

Ülkemizde instagram beğeni hilesi denildiği zaman akla ilk olarak gelen sitelerden birisi, hiç şüphesiz nettakipci.net adlı internet sitesidir. Bu siteye devamını oku..

instagram takipçi sayısı arttırmak 25-12-2018

Instagram Takipçi Sayısı Nedir?instagram ile özdeşmiş bir kelime olarak bilinmesi gerekir. Takipçi demek instagram hesabınızdaki hareketlerin önünü açan, devamını oku..

En Popüler Paylaşımlar

@nrucel49 feed Tümünü göster
#turkey tag Tümünü göster