@askispor instagram paylaşımı

askispor @askispor

Sporun 'rol modelleri' Taha Akgül ve Rıza Kayaalp Serbest Güreş Süper Ligi'nde şampiyon ASKİ Spor'un teknik direktörü Abdullah Çakmar, başkent takımının şampiyon güreşçileri Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'in "rol model" sporcular olduğunu söyledi. Serbest Güreş Süper Ligi'nde şampiyon ASKİ Spor'un teknik direktörü Abdullah Çakmar, başkent takımının şampiyon güreşçileri Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'in "rol model" sporcular olduğunu söyledi. Abdullah Çakmar, şampiyonluk kupasıyla Anadolu Ajansı'na yaptığı ziyarette, son dünya şampiyonasına erken turda veda eden Taha Akgül ile Rıza Kayaalp'in karakterleri, kariyerleri ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milli güreşçiler Taha ve Rıza'nın elde ettiği başarıların 150 yıl sonra da konuşulacak derecede önemli olduğunu belirten Çakmar, "Taha ve Rıza, tarihi başarılar elde ederek ülkemize önemli katkılar sunan iki rol model sporcudur." dedi. Avrupa ve dünya şampiyonalarının aksine olimpiyatlarda madalya sayısının düştüğüne dikkati çeken Çakmar, "Son olimpiyatta tek bir altın madalya aldık o da Taha Akgül ile geldi. Bir yol kazası geçirdik. Bu yol kazası bizim olimpiyatlarda başımıza gelseydi daha üzücü olurdu." diye konuştu. "İlimde, bilimde, sanatta, sporda hep mucit insanlar dünyaya gelmiştir. Bu çocuklar da Türk sporunun, dünya sporunun mucitleri arasındadadır." ifadelerini kullanan Çakmar, Taha ve Rıza'nın dünya güreşine ivme kazandırdıklarını aktardı. "Yaşayan efsane" Türk güreşinin sembolü Yaşar Doğu'yu örnek göstererek 3 Avrupa şampiyonluğu olduğunu hatırlatan Abdullah Çakmar, "Taha’ya bakıyoruz 6 Avrupa şampiyonluğu var. Yaşayan efsane elimizde, değerini, kıymetini bilmemiz gerekiyor." dedi. "Efendilik desen efendilik var, karakter desen karakter var, zeka desen zeka var." değerlendirmesinde bulundu. @mehmetgenc0618 @abdullahcakmar @tahakgul @rizakayaalp @anadoluajansi @askispor #askispor #ankara #güreş #wrestling #uww #tahaakgül #rizakayaalp


1881 8 21/12/2018 Instagram'da gör Tüm Listeyi Görüntüle

Diğer Blog Yazıları

Instagramın Özellikleri ve Püf Noktaları 25-12-2018

Instagram’ın ÖzellikleriSon yılların sosyal medya platformlarından olan ve oldukça talep gören instagram, özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması devamını oku..

En İyi Ücretsiz İnstagram Yorum Hilesi Nedir? 25-12-2018

instagram’ın Özellikleri Nelerdir ?İnstagram son zamanlarda fazlaca talep gören ve kullanılması her geçen gün artan bir sosyal medya platformudur. Özellikle devamını oku..

instagram takipçi sayısı arttırmak 25-12-2018

Instagram Takipçi Sayısı Nedir?instagram ile özdeşmiş bir kelime olarak bilinmesi gerekir. Takipçi demek instagram hesabınızdaki hareketlerin önünü açan, devamını oku..

En Popüler Paylaşımlar

@nrucel49 feed Tümünü göster
#turkey tag Tümünü göster